سئو و طراحی سایت در تهران
امروزه سئو یا رتبه بندی سایت یکی از مهمترین دغدغه های صاحبان کسب وکار است تا با استفاده از ظرفیت های موتورهای جست وجوگر اینترنتی همچون گوگل، کسب وکار خود را بهتر به متقاضیان معرفی کنند.به گزارش سرویس بازار ایسنا، به بهینه‌سازی وب‌سایت در موتورهای جستجوگر سئو سایت می‌گویند. مهم‌ترین هدف سئو سایت انجام فرآیندهایی است که طی آن‌ها یک وب‌سایت به همراه محتوایش نسبت به موتورهای جست‌وجوگر بهینه می‌شود که نتیجه آن افزایش رتبه طراحی سایت بوده که در نهایت باعث صعود وب‌سایت به صفحه‌های اول موتورهای جست‌وجوگر گوگل می‌شود.

اهمیت‌های سئو سایت

هدف مشترک همه طراحی سایت‌ها در اینترنت مشترک بوده و آن هدف فقط جذب بازدیدکننده‌های واقعی می‌باشد. سئو سایت فرآیند پیچیده و زمان‌بری می‌باشد که از همان آغاز طراحی سایت باید پروسه آن را به صورت حرفه‌ای و اختصاصی شروع کنیم، بهنیه‌سازی باید از بخش کدنویسی آغاز شود و در بخش‌هایی همچون محتوا نیز ادامه داشته باشد.

سئو سایت به چند روش انجام می‌شود؟

سئو سایت به دو شکل سئو داخلی و سئو خارجی انجام می‌شود، با یادگیری و انجام برخی از فرآیندهای پایه در سئو، حتی افراد غیرحرفه‌ای نیز می‌توانند اصول و قوانین سئو را در طراحی سایت خود پیاده‌سازی کنند. اما برخی تغییرات بزرگ‌تر مثلا وفق دادن کدهای داخلی وب‌سایت با الگوریتم‌های جدید که همیشه توسط موتورهای جست‌وجو ارائه داده می‌شود، نیازمند به متخصصان و سئوکاران حرفه‌ای می‌باشد.

موتورهای جست‌وجوگر برای ارزش‌دهی و ارزیابی وب‌سایت‌ها بسیار سخت‌گیر عمل می‌کنند و همه موارد مهم که مربوط به طراحی سایت و محتوای آن می‌باشد را با دقت بسیار بالایی بررسی می‌کند. برخی از این موارد مهم عبارتند از: سرورهای مورد استفاده، سیستم مدیریت محتوا، کلیدواژه‌ها، محتوا، لینک‌های ورودی و خروجی.

اصول و قوانین طراحی سایت

در طراحی سایت رعایت قوانین و اصول سئو و همچنین رعایت تکنیک‌ها امری قابل انکار می‌باشد. طراحی و سئو سایت دارای نکات بسیار مهمی است. مثلا تکنیک و اصول سئو مربوط به صفحات بیرونی وب‌سایت می‌باشد و ربطی به داخل سایت ندارد همه کارها در بیرون از سایت انجام می‌شود. برای داشتن بازاریابی مطمئن از طریق طراحی سایت رعایت کردن اصول سئو از نکات بسیار لازم و ضروری می‌باشد.

متاتگ‌های سئو در طراحی سایت

اولین گام برای پیاده‌سازی سئو در طراحی سایت قرار دادن متاتگ‌ها در صفحات مختلف وب‌سایت می‌باشد. متاتگ‌های عنوان و توضیحات در سئو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. عنوان و تیتر صفحات وب‌سایت و همچنین توضیحاتی که در آن‌ها درج شده، برای معرفی طراحی سایت شما به موتورهای جست‌وجوگر می‌باشد. به همین دلیل بهتر است تا عنوان مربوط به هر صفحه را متناسب با محتوای درج شده در آن انتخاب کنید.

محتوا و اهمیت‌های آن در طراحی سایت

برای افزایش سئو سایت، محتوا مهم‌ترین گام بوده و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. تهیه کردن محتوایی سودمند، جدید و بدون کپی محوریت خیلی خاصی را در طراحی سایت ایجاد می‌کند. توجه داشته باشید که از نکات بسیار مهم و تاثیرگذار در سئو سایت و رنکینگ آن در طراحی سایت، طول و حجم و مقدار محتوا و عمر صفحه طراحی سایت می‌باشد.

لینک‌گذاری در طراحی سایت

در سئو سایت لینک گذاشتن‌های داخلی و خارجی و حتی کلماتی که به واسطه آن‌ها لینک‌دهی می‌کنید بسیار تاثیرگذار می‌باشند. بنابراین بهتر است لینک‌دهی را با کلمات کلیدی وب‌سایت خود آغاز کنید و همچنین صفحات آن را به واسطه کلمات کلیدی مرتبط، با یکدیگر متصل کنید.

علاوه بر لینک‌دهی‌های داخلی بهتر در وب‌سایت‌های خارجی نیز لینک‌دهی را انجام دهید، زیرا این موضوع در سئو سایت شما تاثیر بسیار زیادی دارد. کلمات کلیدی را مرتبط با موضوع وب‌سایت خود انتخاب کنید و بک‌لینک‌ها را در وب‌سایت‌هایی با موضوع مشابه آن قرار دهید. با رعایت کردن همه این موارد موتورهای جست‌وجو کلمات کلیدی وب‌سایت شما را شناسایی کرده و در صفحات نمایش به نمایش درمی‌آورد.

شبکه اجتماعی و تاثیر آن‌ها در طراحی سایت

شبکه‌های اجتماعی مثل لینکدین، گوگل‌پلاس، فیس‌بوک و توییتر در شناخته شدن برند تجاری شما بسیار موثر می‌باشد و علاوه بر این، شبکه‌های اجتماعی عملکرد مثبتی در افزایش سئو سایت دارند.

انتهای پیاممنبع : پایگاه خبری تهران پرس

2 دیدگاه

  1. saharsms121 گفت:

    بسیار خوب بود تشکر

  2. بسیار مطلب مفید و خوبی بود. سپاسگزارم

پاسخ دهید

-- بارگیری کد امنیتی --